BELCHIM - AKTUALNOŚCI

Monday, September 16, 2019

IX Dzień Soi w SDOO Głubczyce

  • Hits: 29

W ostatni piątek, 6 września odbyła się kolejna, już dziewiąta edycja Dnia Soi w SDOO Głubczyce. Jak co roku byliśmy tam i my, tym bardziej, że nasz herbicyd Proman 500 SC, już po raz czwarty został zastosowany w systemie ochrony przed chwastami na poletkach odmianowych soi (zdjęcie karty polowej). Wypracowany system ochrony sprawdza się w warunkach południowej Opolszczyzny, czego dowodem są czyste, wolne od chwastów poletka, a także plony z nich osiągane. Proman 500 SC stosowany jest również na polach produkcyjnych w Top Farms Głubczyce, które uczestnicy spotkania mieli również okazję zobaczyć. System ochrony herbicydowej na tych polach jest troszkę zmodyfikowany jeżeli chodzi o dawki stosowanych herbicydów, ale efekty są równie spektakularne jak na poletkach (zdjęcie z plantacji). Podczas konferencji i części polowej omówione zostały zagadnienia związane z agrotechniką, doborem odmian i wykorzystania soi, również pod kątem pozytywnego wpływu na uprawy następcze. Dowiedzieliśmy się też o nowych zagrożeniach dla uprawy soi, o nowym szkodniku - Rusałce osetnik, który w tym roku bardzo zagroził plantacjom soi. Już teraz zapraszamy na kolejną edycję tej ciekawej i ważnej z punktu widzenia nowoczesnego rolnictwa imprezy. Do zobaczenia za rok w Głubczycach!

 

      

Potato Day Udanin 2019

  • Hits: 169

Zapraszamy na Dolny Śląsk, na Potato Days Poland, która to impreza odbędzie się na początku września w Udaninie (pomiędzy Wrocławiem i Legnicą).  Będzie to okazja do spotkania firm prezentujących najnowsze technologie, wielką różnorodność odmian, a także ogromną specjalistyczną wiedzę. Zapraszamy na stoisko Belchim (numer B21)i na poletka doświadczalne.

Krajowe Dni Ziemniaka 2019 w Nidzicy za nami

  • Hits: 67

Świetnie przygotowana impreza, klienci dopisali, pogoda też. Tym razem, poza całą paletą środków ochrony roślin do ochrony

ziemniaka, tematem głównym, o którym rozmawialiśmy na naszym stoisku był 1,4SIGHT. Nasz nowy produkt, zapobiegający kiełkowaniu ziemniaków w przechowalni był najczęściej omawianym produktem.

Nasi goście pytali o sposoby aplikacji tego produktu i efekty jego działania. Dla gospodarstw i firm przechowujących ziemniaki jest to teraz bardzo ważny temat. 1,4SIGHT jest jedynym hormonem uśpienia na rynku i jego zastosowanie jest ważnym sposobem na przechowanie ziemniaków bez kiełków w dłuższym okresie, nawet do wiosny.

Oprócz gości z Polski, do naszego stoiska podchodzili również plantatorzy ziemniaka z Niemiec, Szwecji czy Białorusi.

Nasze stoisko odwiedził też minister rolnictwa, pan Ardanowski.

Krajowe Dni Ziemniaka 2019 Nidzica

  • Hits: 157

Zapraszamy już teraz, w imieniu swoim i organizatorów, na XXVI Krajowe Dni Ziemniaka, które odbędą się pod koniec sierpnia pod Nidzicą. Do zobaczenia na stoisku Belchim i na poletkach doświadczalnych.

Przechowywanie ziemniaków – konferencje 1,4SIGHT

  • Hits: 179

W ubiegłym tygodniu odbyły się dwa spotkania szkoleniowe poświęcone produktowi 1,4SIGHT – hormonowi uśpienia ziemniaków, który naturalnie znajduje się w ziemniakach. Produkt przeznaczony do hamowania kiełkowania w przechowalniach ziemniaków skupił na spotkaniach właśnie producentów ziemniaka, dostawców do firm produkujących frytki i chipsy. W obu miejscach, Godętowie koło Lęborka i Jadwisinie pod Warszawą, poza przedstawionymi prezentacjami o produkcie, sposobach zamgławiania jak i budowie przechowalni, istotnym elementem stała się bardzo żywa dyskusja. Rozmowy dotyczyły nowej sytuacji rynkowej, kiedy po ogłoszeniu przez Unię Europejską zakazu stosowania produktów zawierających chloroprofam, w zasadze jedynym rozwiązaniem stała się nowa substancja biologicznie czynna, a mianowicie dimetylonaftalen, znajdujący się w produkcie 1,4SIGHT. Dyskutowano o warunkach przechowywania ziemniaków przez długi okres i o tym jak wykorzystać produkt 1,4SIGHT do utrzymania bulw ziemniaków w stanie spoczynku, czyli jak nie dopuścić do ich kiełkowania.

Zapraszamy na szkolenie i pokaz

  • Hits: 361

SZKOLENIE I POKAZ SADZENIA ZIEMNIAKÓW

Międzynarodowa Konferencja Sadownicza JAGODOWE TRENDY

  • Hits: 528

Początek roku to zawsze sprzyjająca okoliczność do pogłębienia wiedzy związanej z uprawą roślin jagodowych. Taką możliwość dała XV Międzynarodowa Konferencja Sadownicza – Jagodowe Trendy jak co roku odbywająca się w Kraśniku. Standardowy panel jagodowy znany od lat został rozszerzony o panel dyskusyjny o orzechu włoskim i laskowym, który przyciągnął wielu zainteresowanych. Niestety tegoroczne targi cieszyły się nieco mniejszą popularnością niż w ubiegłych latach, ale jest to spowodowane przede wszystkim trudną sytuacją rolników. Niemniej jednak, cieszymy się z Państwa obecności przy naszym stoisku gdzie mogliśmy wsłuchać się w aktualne problemy w uprawach sadowniczych, aby jak najlepiej dopasowywać nasze rozwiązania do Państwa potrzeb.

 

   

Targów Sadownictwa i Warzywnictwa – TSW 2019

  • Hits: 542

Na początku stycznia miała miejsce w Nadarzynie kolejna edycja Targów Sadownictwa i Warzywnictwa – TSW 2019, w których jak co roku wzięliśmy udział. Targi te są świetną okazją do promowania swoich produktów, ale przede wszystkim są okazją do jakże ciekawych bezpośrednich rozmów z sadownikami czy warzywnikami. Możliwość odpowiedzi na konkretne pytania i wymiana opinii są najlepszym sposobem doradztwa i rozwiązywania problemów. W tym roku najwięcej pytań dotyczyło ochrony truskawek, a konkretnie zwalczania przędziorków. Tłumaczyliśmy dlaczego i jak stosować akarycyd Milbeknock. Były to bardzo ciekawe rozmowy. Dziękujemy wszystkim osobom, które odwiedziły nasze stoisko. W sumie przez dwa dni trwania, targi odwiedziło prawie 15 tysięcy osób z Polski i innych krajów. Do zobaczenia w trakcie sezonu, w sadach i na plantacjach. Widzimy się oczywiście również na kolejnych targach TSW!

Best Berries 2018

  • Hits: 810

Na początku października, w Lublinie odbyły się już po raz czwarty Targi Best Berries, czyli spotkania branży producentów owoców miękkich. Targi odwiedziło ponad 2 tysiące osób. Część z nich trafiła również na nasze stoisko, gdzie rozmawialiśmy przede wszystkim o rozszerzeniu rejestracji akarycydu Milbeknock 10 EC właśnie na rośliny jagodowe (truskawka, porzeczka czarna, porzeczka czerwona, porzeczka biała, jeżyna, borówka wysoka, malina, żurawina, agrest). Oczywiście nadal aktualna jest rejestracja w jabłoniach, gruszach i chmielu. Rozmowy z producentami prowadziła nasza nowa koleżanka Iga Gasparska, która razem z kolegą Wojtkiem Woźniakiem, będzie odpowiedzialna również za ten właśnie sektor produkcji na wschodzie Polski. Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami, tym bardziej, że już niedlugo będziemy mogli zaprezentować nowy na rynku fungicyd do zastosowania w owocach miękkich i sadach.

 

  

Krajowe Dni Ziemniaka Bonin 2018

  • Hits: 778

W tym roku odbyły się już po raz 25 Krajowe Dni Ziemniaka. Tym razem impreza odbyła się w Boninie, czyli tam gdzie 25 lat temu się narodziła. Dni Ziemniaka zostały przygotowane przez Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin, Państwowy Instytut Badawczy, Oddział w Boninie. Wystawa podzielona była na trzy część: pole doświadczalne z kolekcją odmian i programami ochrony ziemniaka, park maszynowy wraz z polem testowym, a także placem wystawowym, gdzie stoisko miała też nasza firma. Z wszystkimi odwiedzającymi nasze stoisko rolnikami i osobami zainteresowanymi ziemniakiem rozmawialiśmy o naszej ofercie i mijającym sezonie, w którym ochrona ziemniaka po raz kolejny była „inna” niż w latach poprzednich. W tym roku większy nacisk należało położyć na ochronę plantacji ziemniaków przed alternariozą niż jak co roku na walkę głównie z zarazą ziemniaka. Wszystko przez lub dzięki pogodzie, która nie dość, że kapryśna to przede wszystkim jest zmienna. Dlatego tak ważny jest codzienny kontakt z doradcami, którzy swoją wiedzę opierają na wiedzy, ale również na wielu wizytach w polu gdzie na miejscu rozpoznają zagrożenia i układają programy ochrony w zależności od odmiany, spodziewanej pogody i wcześniejszego przebiegu ochrony. W tym roku również opiekę nad naszym stoiskiem sprawował Mr Ranman (na zdjęciach), którego prawdziwa opieka wykracza poza okres wegetacji czyli skuteczne działanie w polu, ale widoczna jest również w przechowalniach (informacja o tym przy opisie produktu w Ulotce informacyjnej).

Dziękujemy wszystkim zainteresowanym gościom i polecamy się do codziennych kontaktów. Nasze numery telefonów znajdziecie Państwo w zakładce Kontakt.

 

     

Page 1 of 2

Designed by Pedro
Scroll to Top