BELCHIM - AKTUALNOŚCI

Thursday, November 14, 2019

Fungicyd Kenja 400 SC uzyskał rejestrację w Polsce

  • Hits: 13

Z końcem października, wraz z uzyskaniem rejestracji, do oferty Belchim w Polsce dołączył nowy fungicyd z grupy SDHI, zawierający nową na rynku substancję biologicznie czynną – Izofetamid. Substancja ta, dzięki swojej budowie chemicznej, posiadającej elastyczne wiązania pomiędzy pierwiastkami, stanie się nową bronią w przeciwdziałaniu odporności, np. w przypadku zwalczania Szarej pleśni w truskawce. Szeroka rejestracja w uprawach ogrodniczych, sadach, owocach miękkich i ziołach. Szczegółowe informacje w etykiecie rejestracyjnej i ulotce.

Potato Days Poland 2019 za nami

  • Hits: 125

Co prawda pogoda dopisała tylko w pierwszy dzień, ale przecież jeszcze nie tak dawno czekaliśmy na deszcz i wręcz go zaklinaliśmy żeby spadł. W każdym razie najbardziej zainteresowani dotarli. Goście zwiedzali poletka, brali udział w wykładach i odwiedzali stoiska wystawców. Na nasze stoisko też dotarli. Ciekawym rozmowom nie było końca. Najczęstszym tematem rozmów były tegoroczne plony i dalsze z nimi postępowanie. W ten sposób jednym z częstszych tematów było zastosowanie naszego nowego produktu, 1,4SIGHT, który zapobiega kiełkowaniu w trakcie przechowywania ziemniaków. Produkt bardzo ciekawy i wymagający, tak więc dalsze rozmowy będą kontynuowane już podczas spotkań w gospodarstwach czy firmach przetwórczych. Na poletkach natomiast można było zapoznać się z różnymi programami ochrony fungicydowej. Nasze produkty też były testowane (zdjęcie) i co prawda w dniu imprezy nie można już było ocenić wizualnie różnic w działaniu, to niedługo poznamy wyniki plonowania

 

IX Dzień Soi w SDOO Głubczyce

  • Hits: 144

W ostatni piątek, 6 września odbyła się kolejna, już dziewiąta edycja Dnia Soi w SDOO Głubczyce. Jak co roku byliśmy tam i my, tym bardziej, że nasz herbicyd Proman 500 SC, już po raz czwarty został zastosowany w systemie ochrony przed chwastami na poletkach odmianowych soi (zdjęcie karty polowej). Wypracowany system ochrony sprawdza się w warunkach południowej Opolszczyzny, czego dowodem są czyste, wolne od chwastów poletka, a także plony z nich osiągane. Proman 500 SC stosowany jest również na polach produkcyjnych w Top Farms Głubczyce, które uczestnicy spotkania mieli również okazję zobaczyć. System ochrony herbicydowej na tych polach jest troszkę zmodyfikowany jeżeli chodzi o dawki stosowanych herbicydów, ale efekty są równie spektakularne jak na poletkach (zdjęcie z plantacji). Podczas konferencji i części polowej omówione zostały zagadnienia związane z agrotechniką, doborem odmian i wykorzystania soi, również pod kątem pozytywnego wpływu na uprawy następcze. Dowiedzieliśmy się też o nowych zagrożeniach dla uprawy soi, o nowym szkodniku - Rusałce osetnik, który w tym roku bardzo zagroził plantacjom soi. Już teraz zapraszamy na kolejną edycję tej ciekawej i ważnej z punktu widzenia nowoczesnego rolnictwa imprezy. Do zobaczenia za rok w Głubczycach!

 

      

Potato Day Udanin 2019

  • Hits: 271

Zapraszamy na Dolny Śląsk, na Potato Days Poland, która to impreza odbędzie się na początku września w Udaninie (pomiędzy Wrocławiem i Legnicą).  Będzie to okazja do spotkania firm prezentujących najnowsze technologie, wielką różnorodność odmian, a także ogromną specjalistyczną wiedzę. Zapraszamy na stoisko Belchim (numer B21)i na poletka doświadczalne.

 

Krajowe Dni Ziemniaka 2019 w Nidzicy za nami

  • Hits: 131

Świetnie przygotowana impreza, klienci dopisali, pogoda też. Tym razem, poza całą paletą środków ochrony roślin do ochrony

ziemniaka, tematem głównym, o którym rozmawialiśmy na naszym stoisku był 1,4SIGHT. Nasz nowy produkt, zapobiegający kiełkowaniu ziemniaków w przechowalni był najczęściej omawianym produktem.

Nasi goście pytali o sposoby aplikacji tego produktu i efekty jego działania. Dla gospodarstw i firm przechowujących ziemniaki jest to teraz bardzo ważny temat. 1,4SIGHT jest jedynym hormonem uśpienia na rynku i jego zastosowanie jest ważnym sposobem na przechowanie ziemniaków bez kiełków w dłuższym okresie, nawet do wiosny.

Oprócz gości z Polski, do naszego stoiska podchodzili również plantatorzy ziemniaka z Niemiec, Szwecji czy Białorusi.

Nasze stoisko odwiedził też minister rolnictwa, pan Ardanowski.

Krajowe Dni Ziemniaka 2019 Nidzica

  • Hits: 225

Zapraszamy już teraz, w imieniu swoim i organizatorów, na XXVI Krajowe Dni Ziemniaka, które odbędą się pod koniec sierpnia pod Nidzicą. Do zobaczenia na stoisku Belchim i na poletkach doświadczalnych.

Przechowywanie ziemniaków – konferencje 1,4SIGHT

  • Hits: 254

W ubiegłym tygodniu odbyły się dwa spotkania szkoleniowe poświęcone produktowi 1,4SIGHT – hormonowi uśpienia ziemniaków, który naturalnie znajduje się w ziemniakach. Produkt przeznaczony do hamowania kiełkowania w przechowalniach ziemniaków skupił na spotkaniach właśnie producentów ziemniaka, dostawców do firm produkujących frytki i chipsy. W obu miejscach, Godętowie koło Lęborka i Jadwisinie pod Warszawą, poza przedstawionymi prezentacjami o produkcie, sposobach zamgławiania jak i budowie przechowalni, istotnym elementem stała się bardzo żywa dyskusja. Rozmowy dotyczyły nowej sytuacji rynkowej, kiedy po ogłoszeniu przez Unię Europejską zakazu stosowania produktów zawierających chloroprofam, w zasadze jedynym rozwiązaniem stała się nowa substancja biologicznie czynna, a mianowicie dimetylonaftalen, znajdujący się w produkcie 1,4SIGHT. Dyskutowano o warunkach przechowywania ziemniaków przez długi okres i o tym jak wykorzystać produkt 1,4SIGHT do utrzymania bulw ziemniaków w stanie spoczynku, czyli jak nie dopuścić do ich kiełkowania.

Zapraszamy na szkolenie i pokaz

  • Hits: 421

SZKOLENIE I POKAZ SADZENIA ZIEMNIAKÓW

Międzynarodowa Konferencja Sadownicza JAGODOWE TRENDY

  • Hits: 592

Początek roku to zawsze sprzyjająca okoliczność do pogłębienia wiedzy związanej z uprawą roślin jagodowych. Taką możliwość dała XV Międzynarodowa Konferencja Sadownicza – Jagodowe Trendy jak co roku odbywająca się w Kraśniku. Standardowy panel jagodowy znany od lat został rozszerzony o panel dyskusyjny o orzechu włoskim i laskowym, który przyciągnął wielu zainteresowanych. Niestety tegoroczne targi cieszyły się nieco mniejszą popularnością niż w ubiegłych latach, ale jest to spowodowane przede wszystkim trudną sytuacją rolników. Niemniej jednak, cieszymy się z Państwa obecności przy naszym stoisku gdzie mogliśmy wsłuchać się w aktualne problemy w uprawach sadowniczych, aby jak najlepiej dopasowywać nasze rozwiązania do Państwa potrzeb.

 

   

Targów Sadownictwa i Warzywnictwa – TSW 2019

  • Hits: 619

Na początku stycznia miała miejsce w Nadarzynie kolejna edycja Targów Sadownictwa i Warzywnictwa – TSW 2019, w których jak co roku wzięliśmy udział. Targi te są świetną okazją do promowania swoich produktów, ale przede wszystkim są okazją do jakże ciekawych bezpośrednich rozmów z sadownikami czy warzywnikami. Możliwość odpowiedzi na konkretne pytania i wymiana opinii są najlepszym sposobem doradztwa i rozwiązywania problemów. W tym roku najwięcej pytań dotyczyło ochrony truskawek, a konkretnie zwalczania przędziorków. Tłumaczyliśmy dlaczego i jak stosować akarycyd Milbeknock. Były to bardzo ciekawe rozmowy. Dziękujemy wszystkim osobom, które odwiedziły nasze stoisko. W sumie przez dwa dni trwania, targi odwiedziło prawie 15 tysięcy osób z Polski i innych krajów. Do zobaczenia w trakcie sezonu, w sadach i na plantacjach. Widzimy się oczywiście również na kolejnych targach TSW!

Page 1 of 3

Designed by Pedro
Scroll to Top