BELCHIM - AKTUALNOŚCI

Wednesday, July 17, 2019

Przechowywanie ziemniaków – konferencje 1,4SIGHT

 • Hits: 24

W ubiegłym tygodniu odbyły się dwa spotkania szkoleniowe poświęcone produktowi 1,4SIGHT – hormonowi uśpienia ziemniaków, który naturalnie znajduje się w ziemniakach. Produkt przeznaczony do hamowania kiełkowania w przechowalniach ziemniaków skupił na spotkaniach właśnie producentów ziemniaka, dostawców do firm produkujących frytki i chipsy. W obu miejscach, Godętowie koło Lęborka i Jadwisinie pod Warszawą, poza przedstawionymi prezentacjami o produkcie, sposobach zamgławiania jak i budowie przechowalni, istotnym elementem stała się bardzo żywa dyskusja. Rozmowy dotyczyły nowej sytuacji rynkowej, kiedy po ogłoszeniu przez Unię Europejską zakazu stosowania produktów zawierających chloroprofam, w zasadze jedynym rozwiązaniem stała się nowa substancja biologicznie czynna, a mianowicie dimetylonaftalen, znajdujący się w produkcie 1,4SIGHT. Dyskutowano o warunkach przechowywania ziemniaków przez długi okres i o tym jak wykorzystać produkt 1,4SIGHT do utrzymania bulw ziemniaków w stanie spoczynku, czyli jak nie dopuścić do ich kiełkowania.

Zapraszamy na szkolenie i pokaz

 • Hits: 224

SZKOLENIE I POKAZ SADZENIA ZIEMNIAKÓW

Międzynarodowa Konferencja Sadownicza JAGODOWE TRENDY

 • Hits: 418

Początek roku to zawsze sprzyjająca okoliczność do pogłębienia wiedzy związanej z uprawą roślin jagodowych. Taką możliwość dała XV Międzynarodowa Konferencja Sadownicza – Jagodowe Trendy jak co roku odbywająca się w Kraśniku. Standardowy panel jagodowy znany od lat został rozszerzony o panel dyskusyjny o orzechu włoskim i laskowym, który przyciągnął wielu zainteresowanych. Niestety tegoroczne targi cieszyły się nieco mniejszą popularnością niż w ubiegłych latach, ale jest to spowodowane przede wszystkim trudną sytuacją rolników. Niemniej jednak, cieszymy się z Państwa obecności przy naszym stoisku gdzie mogliśmy wsłuchać się w aktualne problemy w uprawach sadowniczych, aby jak najlepiej dopasowywać nasze rozwiązania do Państwa potrzeb.

 

   

Targów Sadownictwa i Warzywnictwa – TSW 2019

 • Hits: 416

Na początku stycznia miała miejsce w Nadarzynie kolejna edycja Targów Sadownictwa i Warzywnictwa – TSW 2019, w których jak co roku wzięliśmy udział. Targi te są świetną okazją do promowania swoich produktów, ale przede wszystkim są okazją do jakże ciekawych bezpośrednich rozmów z sadownikami czy warzywnikami. Możliwość odpowiedzi na konkretne pytania i wymiana opinii są najlepszym sposobem doradztwa i rozwiązywania problemów. W tym roku najwięcej pytań dotyczyło ochrony truskawek, a konkretnie zwalczania przędziorków. Tłumaczyliśmy dlaczego i jak stosować akarycyd Milbeknock. Były to bardzo ciekawe rozmowy. Dziękujemy wszystkim osobom, które odwiedziły nasze stoisko. W sumie przez dwa dni trwania, targi odwiedziło prawie 15 tysięcy osób z Polski i innych krajów. Do zobaczenia w trakcie sezonu, w sadach i na plantacjach. Widzimy się oczywiście również na kolejnych targach TSW!

Best Berries 2018

 • Hits: 693

Na początku października, w Lublinie odbyły się już po raz czwarty Targi Best Berries, czyli spotkania branży producentów owoców miękkich. Targi odwiedziło ponad 2 tysiące osób. Część z nich trafiła również na nasze stoisko, gdzie rozmawialiśmy przede wszystkim o rozszerzeniu rejestracji akarycydu Milbeknock 10 EC właśnie na rośliny jagodowe (truskawka, porzeczka czarna, porzeczka czerwona, porzeczka biała, jeżyna, borówka wysoka, malina, żurawina, agrest). Oczywiście nadal aktualna jest rejestracja w jabłoniach, gruszach i chmielu. Rozmowy z producentami prowadziła nasza nowa koleżanka Iga Gasparska, która razem z kolegą Wojtkiem Woźniakiem, będzie odpowiedzialna również za ten właśnie sektor produkcji na wschodzie Polski. Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami, tym bardziej, że już niedlugo będziemy mogli zaprezentować nowy na rynku fungicyd do zastosowania w owocach miękkich i sadach.

 

  

Krajowe Dni Ziemniaka Bonin 2018

 • Hits: 654

W tym roku odbyły się już po raz 25 Krajowe Dni Ziemniaka. Tym razem impreza odbyła się w Boninie, czyli tam gdzie 25 lat temu się narodziła. Dni Ziemniaka zostały przygotowane przez Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin, Państwowy Instytut Badawczy, Oddział w Boninie. Wystawa podzielona była na trzy część: pole doświadczalne z kolekcją odmian i programami ochrony ziemniaka, park maszynowy wraz z polem testowym, a także placem wystawowym, gdzie stoisko miała też nasza firma. Z wszystkimi odwiedzającymi nasze stoisko rolnikami i osobami zainteresowanymi ziemniakiem rozmawialiśmy o naszej ofercie i mijającym sezonie, w którym ochrona ziemniaka po raz kolejny była „inna” niż w latach poprzednich. W tym roku większy nacisk należało położyć na ochronę plantacji ziemniaków przed alternariozą niż jak co roku na walkę głównie z zarazą ziemniaka. Wszystko przez lub dzięki pogodzie, która nie dość, że kapryśna to przede wszystkim jest zmienna. Dlatego tak ważny jest codzienny kontakt z doradcami, którzy swoją wiedzę opierają na wiedzy, ale również na wielu wizytach w polu gdzie na miejscu rozpoznają zagrożenia i układają programy ochrony w zależności od odmiany, spodziewanej pogody i wcześniejszego przebiegu ochrony. W tym roku również opiekę nad naszym stoiskiem sprawował Mr Ranman (na zdjęciach), którego prawdziwa opieka wykracza poza okres wegetacji czyli skuteczne działanie w polu, ale widoczna jest również w przechowalniach (informacja o tym przy opisie produktu w Ulotce informacyjnej).

Dziękujemy wszystkim zainteresowanym gościom i polecamy się do codziennych kontaktów. Nasze numery telefonów znajdziecie Państwo w zakładce Kontakt.

 

     

Trial Field Days

 • Hits: 807

Jak co roku, kilkunastosobowa grupa osób  z Polski, związanych z rolnictwem (producenci, handlowcy, przedstawiciele przemysłu), udała się na coroczne Dni Pola (Trial Field Days) firmy Belchim w Belgii.

Impreza odbywa się zawsze w czerwcu na własnej Stacji Doświadczalnej Belchim nieopodal siedziby firmy pod Brukselą. Przez dwa tygodnie odwiedzają ją rolnicy z całej Europy. Na poletkach można było zobaczyć innowacyjne rozwiązania z zakresu ochrony roślin, praktycznie we wszystkich uprawach rolniczych i warzywniczo-sadowniczych. Największe zaciekawienie wzbudziła prezentacja nowego fungicydu w ochronie truskawki – KENJA, którego rejestracja w Polsce spodziewana jest jeszcze w tym roku. Na poletkach można było również zobaczyć jak w skrajnych i prowokacyjnych warunkach (podsiewane chwasty) działają herbicydy i ich mieszaniny. Szczególnie te doświadczenia skłoniły grupę do wymiany swoich doświadczeń oraz ożywionej dyskusji. Profesjonale przygotowanie poletek docenili wszyscy zwiedzający, ponieważ dyskusje na temat różnych rozwiązań oraz ich praktycznego zastosowania  było słychać jeszcze długo.

 

 

 

 

Piotr Ptasiewicz

Targi Garden Expo 2018 z udziałem Belchim Crop Protection Poland

 • Hits: 1287

W dniach 10-11.03.2018 w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym w Jasionce k.Rzeszowa odbyła się I edycja Targów Ogrodniczych „ Garden Expo” – pierwszego i jedynego takiego wydarzenia w Południowo-Wschodniej Polsce.

W trakcie dwóch dni Targów prezentowane były najnowsze trendy w branży ogrodniczej, narzędzia, maszyny i akcesoria do pielęgnacji ogrodu oraz środki ochrony roślin.

W targach udział wzięło 60 wystawców. Belchim Crop Protection był jedyną firmą, która prezentowała paletę środków ochrony rośli.

Największym zainteresowaniem – przede wszystkim z uwagi na tematykę imprezy - cieszył się produkt Beloukha 680 EC - nowe narzędzie do walki z mchem oraz chwastami w ogrodzie.

Targi ściągnęły wyjątkowo liczną grupę zainteresowanych osób.

W dniu 15.02.18 firma Agrolex Sp. z o.o. wspólnie z firmą Belchim Crop Protection Poland zorganizowała szkolenie z zakresu stosowania środków ochrony roślin.

 • Hits: 1280

Głównym tematem spotkania była profesjonalna ochrona ziemniaka.

Firmę Belchim reprezentowali Dorota Stachurska i Tomasz Sałek.

Jesteśmy przekonani, że zaprezentowane rozwiązania będą sprzyjały optymalnej ochronie upraw.

Cały nasz zespół pozostaje do Państwa dyspozycji w zakresie najlepszych rozwiązań w ochronie ziemniaka oraz pozostałych upraw.

     

 

     

Dlaczego ONYX jest nowym rozwiązaniem dla rolników uprawiających kukurydzę

 • Hits: 1821

Kukurydza nie toleruje konkurencji ze strony chwastów, gdyż to one najbardziej wpływają na spadek plonu.

Ale nie tylko przedwschodowe stosowanie herbicydów jest jedynym rozwiązaniem. Wiele firm, uwzględniając specyfikę warunków pogodowych zaleca dodatkowo, aby produkty typowo przedwschodowe aplikować również do fazy 2-4 liścia kukurydzy.

Powodów, dla których co raz więcej rolników decyduje się na zabieg odchwaszczający krótko po jej wschodach, to przede wszystkim większa pewność sprzyjających warunków pogodowych dla oprysku kukurydzy oraz możliwość najlepszego doboru herbicydów do występujących na polu chwastów.

Zabieg taki sprzyja włączeniu do oprysku np. cynku lub fosforu w formie nalistnej, który w tej fazie kukurydzy jest niezwykle potrzebny.

Trzy produkty: Osorno, Daichi i Onyx spełniają wymagania każdego rolnika ponieważ są to produkty wzajemnie uzupełniające się w zwalczaniu chwastów:

Osorno (mezotrion) działa głównie nalistnie i częściowo doglebowo i jest idealny do zastosowania tam, gdzie kukurydza uprawiana jest:

• w monokulturze,
• nawożona gnojowicą,
• gdzie zaczyna się obserwować odporność chwastów,

 

Daichi w formulacji OD (nikosulfuron z dodatkiem specjalnego adiuwantu) – działa głównie poprzez liście, nieco mniej doglebowo (znakomicie uzupełnia się z OSORNO)

 • Zwalcza komosę białą przy odmiennym mechanizmie działania, zapobiegającym uodpornieniu chwastu,
 • Wzmacia działanie na szarłat szorstki, wspólnie z mezotrionem,
 • Doskonały dodatek z mezotrionem po wschodach kukurydzy,

 

 

ONYX – efekt dodatkowego UDERZENIA (pirydat – to nowoczesna formulacja o działaniu kontaktowym, która zawiera adiuwant)

 • Efekt dodatkowego UDERZENIA; żaden produkt stosowany do odchwaszczania kukurydzy w połączeniu z mezotrionem i nikosulfuronem nie powoduje tak niezwykłego efektu niszczenia chwastów z ONYX-em, który można na polu obserwować już po 4-5 dniach (w zależności od przebiegu pogody),
 • wyjątkowy i niespotykany efekt produktu zwalczającego chwasty 2-liścienne, który „dobija” chwastnicę jednostronną w mieszance z Osorno i Daichi,
 • w mieszance z Osorno i Daichi stanowi doskonałe rozwiązanie w zwalczaniu chwastów z grupy bodziszkowatych; należy brać pod uwagę zwalczanie tych chwastów w rotacji, które stanowią co raz większe zagrożenie w uprawie rzepaku,
 • zwalczanie samosiewów rzepaku,

 

Trzy preparaty w takich samych trzech dawkach po 0,5 l/ha (z wyjątkiem, gdy pojawi się perz dawkę nikosulfuronu należy podnieść do 0,75 l/ha lub gdy mieszanina ma być zastosowana na wyrośnięte chwasty) o różnych mechanizmach działania, które pozwalają zapobiegać uodpornianiu się chwastów w uprawie kukurydzy.

Mieszanina trzech produktów nie wymaga dodatku adiuwantów.

To naturalna oszczędność kosztów.

 

Onyx 0,5 l/ha + mezotrion 0,5 l/ha + nikosulfuron 0,5 l/ha

 

Szepietowo

  

Brody/k Poznania 

 

 

Miłosław 

 

obserwacja 14 czerwiec (15 dni pa zabiegu)

 

Page 1 of 2

Designed by Pedro
Scroll to Top