BELCHIM - AKTUALNOŚCI

Monday, March 30, 2020

HIPER PAK

  • Hits: 37

Pierwszy pak z pełnym rozwiązaniem fungicydowo-insektycydowym zarówno w rzepaku ozimym jak i pszenicy ozimej. Dzięki połączeniu fungicydu i insektycydu spełnia kompletną ochronę w walce z patogenami.

Hiper Pak zawiera produkty Sirena 60 EC oraz Sumicidin 050 EC czyli metkonazol z esfenwaleratem. Sirena 60 EC w rzepak ozimym zwalcza suchą zgniliznę kapustnych, czerń krzyżowych, szarą pleśń, cylindrosporiozę, a w pszenicy ozimej: septoriozę paskowaną liści i fuzariozę kłosów.

Sumicidin 050 EC to pyretroid, który jest zarejestrowany w pszenicy ozimej, pszenżycie ozimym i rzepaku ozimym przeciw wielu znanym szkodnikom często występujących na plantacjach.

Szerokie zastosowanie Paku jest doskonałym rozwiązaniem wpisującym się w każdy program ochrony w gospodarstwach.

REGULAMIN KONKURSU „KONKURS BELCHIM- rolnictwo, moja praca w obiektywie”.”

  • Hits: 157

§ 1. WARUNKI OGÓLNE

1.1. Niniejszy regulamin określa zasady uczestnictwa w konkursie organizowanym przez Belchim Crop Protection Poland Sp. z o.o. ul. Sienna 82, 00-815 Warszawa (zwaną dalej organizatorem), za pośrednictwem profilu organizatora na portalu społecznościowym Facebook.com, dostępnym pod adresem: https://www.facebook.com/belchimpoland

1.2. Konkurs organizowany jest na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.

1.3. Użyte w tym regulaminie określenia oznaczają:

1) konkurs – konkurs „Rolnictwo, moja codzienność w obiektywie” organizowany przez Belchim Crop Protection Oddział w Polsce;

2) zadanie konkursowe – zadanie, którego wypełnienie warunkuje udział w konkursie;

3) użytkownik – osoba fizyczna spełniająca warunki określone w niniejszym regulaminie;

4) organizator – Belchim Crop Protection Belchim Crop Protection Poland Sp. z o.o.

1.4. Konkurs zostanie przeprowadzony w dniach od 04.03.2020 do 1.04.2020, do godziny 23:59. Publikacja wyników nastąpi do 10 dni roboczych po zakończeniu konkursu.

Read more: REGULAMIN KONKURSU „KONKURS BELCHIM- rolnictwo, moja praca w obiektywie”.”

Ziemniak – nowoczesna żywność w gospodarce 4.0

  • Hits: 238

12.12.2019 w Chobienicach (Wlkp.) odbyło się III FORUM Ziemniaka, na którym byliśmy i my. Jak wskazuje tytuł konferencji „Ziemniak – nowoczesna żywność w gospodarce 4.0”, omawiane zagadnienia dotyczyły ziemniaka pod kątem żywieniowym, ale posłuchaliśmy również o innych sposobach jego wykorzystania w przyszłości, zgodnych z zasadami ekologii czy jakże popularnej obecnie zasady  „zero waste” (zero marnowania). Omawiane były również nowe technologie wspomagające produkcję (gospodarka 4.0), a także nowe technologie i urządzenia wspierające uprawę ziemniaków. Posłuchaliśmy o konieczność nowoczesnego zmianowania, którego celem nadrzędnym jest zachowanie naturalnych zasobów glebowych. Pokazana została również przyszłość stosowania w niedalekiej przyszłości fungicydów do ochrony plantacji ziemniaków przed chorobami. Wnioski nie wyglądają niestety obiecująco. Na koniec znany dziennikarz kulinarny i kucharz, Tomasz Jakubiak, pokazał uczestnikom Forum chyba najpopularniejszą  potrawę z ziemniaków, poza gotowanymi, a mianowicie placki ziemniaczane, ale w zupełnie nowej, niespodziewanej odsłonie

 

     

    

 

Oświadczenie Belchim Crop Protection: Mitsui & Co. Ltd. zostaje udziałowcem Belchim Crop Protection

  • Hits: 260

Belchim Crop Protection NV/SA (BCP) informuje, że Mitsui & Co. Ltd. (Mitsui) osiągnął porozumienie w sprawie nabycia pakietu kontrolnego BCP za pośrednictwem spółki zależnej od Mitsui, Mitsui AgriScience International S.A./N.V. (MASI). Umowa z 6 grudnia 2019 r. oznacza, że MASI stanie się akcjonariuszem BCP poprzez nabycie akcji posiadanych przez Belchim Management N.V./S.A. Podlegające zgodzie Komisji Europejskiej nabycie nastąpi w dwóch etapach: w pierwszej kolejności 30% akcji BCP zostanie nabytych. Pozostałe 32% zostanie nabyte w lutym 2021 r. Pozostali akcjonariusze BCP, ISK Biosciences Europe N.V./S.A. (IBE), który jest podmiotem powiązanym z Ishihara Sangyo Kaisha Ltd. oraz Mitsui Chemicals Agro, Inc. (MCAG), popierają przejęcie.

 

Belchim wzmocni swoją pozycję dając możliwość dostępu do rynku w Europie oraz Ameryce Północnej, by dostarczać innowacyjne rozwiązania oparte na produktach pochodzących od japońskich akcjonariuszy IBE i MCAG, a także innych japońskich firm badawczych oraz innowacyjnych własnych produktów Belchim uzupełnionych o produkty  doświadczonych partnerów takich jak Globachem.

Belchim będzie nadal działać jako niezależna firma dystrybucyjna i będzie badać możliwości współpracy i ulepszania usług dla klientów oraz dostawców wraz z innymi członkami grupy Mitsui.

 

Johan De Saegher

CEO — Belchim Crop Protection

Sezon zabiegów chemicznych mamy już za sobą, najwyższa pora zacząć przygotowywać się do nowego sezonu.

  • Hits: 257

21-11-2019 rozpoczęliśmy cykl spotkań szkoleniowych pod hasłem „Ochrona truskawki - szkodniki i choroby”. Tematem przewodnim były sposoby radzenia sobie z przędziorkami oraz szarą pleśnią.

Propozycją firmy Belchim jest nowy fungicyd Kenja, zawierający innowacyjną substancję aktywną izofetamid, przeznaczony do ochrony truskawki przed szarą pleśnią.

W zwalczaniu przędziorka chmielowca oraz roztoczy truskawkowca proponujemy produkt Milbeknock, zawierający substancję aktywną milbemektyna.

Preparat zwalcza wszystkie stadia rozwojowe przędziorków i roztoczy.

Pamiętajmy, że skuteczna walka z przędziorkiem zaczyna się już po zbiorach truskawek, aby jak najmniejsza ilość szkodników mogła przezimować. Zmieniające się warunki pogodowe, zwłaszcza susza oraz wysoka temperatura, sprzyjają rozwojowi przędziorka chmielowca. Dokładna lustracja plantacji, daje nam gwarancję wykonania zabiegu preparatem Milbeknock, zanim populacja przędziorka chmielowca  poczyni szkody na liściach truskawki.

 

Fungicyd Kenja 400 SC uzyskał rejestrację w Polsce

  • Hits: 286

Z końcem października, wraz z uzyskaniem rejestracji, do oferty Belchim w Polsce dołączył nowy fungicyd z grupy SDHI, zawierający nową na rynku substancję biologicznie czynną – Izofetamid. Substancja ta, dzięki swojej budowie chemicznej, posiadającej elastyczne wiązania pomiędzy pierwiastkami, stanie się nową bronią w przeciwdziałaniu odporności, np. w przypadku zwalczania Szarej pleśni w truskawce. Szeroka rejestracja w uprawach ogrodniczych, sadach, owocach miękkich i ziołach. Szczegółowe informacje w etykiecie rejestracyjnej i ulotce.

Potato Days Poland 2019 za nami

  • Hits: 328

Co prawda pogoda dopisała tylko w pierwszy dzień, ale przecież jeszcze nie tak dawno czekaliśmy na deszcz i wręcz go zaklinaliśmy żeby spadł. W każdym razie najbardziej zainteresowani dotarli. Goście zwiedzali poletka, brali udział w wykładach i odwiedzali stoiska wystawców. Na nasze stoisko też dotarli. Ciekawym rozmowom nie było końca. Najczęstszym tematem rozmów były tegoroczne plony i dalsze z nimi postępowanie. W ten sposób jednym z częstszych tematów było zastosowanie naszego nowego produktu, 1,4SIGHT, który zapobiega kiełkowaniu w trakcie przechowywania ziemniaków. Produkt bardzo ciekawy i wymagający, tak więc dalsze rozmowy będą kontynuowane już podczas spotkań w gospodarstwach czy firmach przetwórczych. Na poletkach natomiast można było zapoznać się z różnymi programami ochrony fungicydowej. Nasze produkty też były testowane (zdjęcie) i co prawda w dniu imprezy nie można już było ocenić wizualnie różnic w działaniu, to niedługo poznamy wyniki plonowania

 

IX Dzień Soi w SDOO Głubczyce

  • Hits: 342

W ostatni piątek, 6 września odbyła się kolejna, już dziewiąta edycja Dnia Soi w SDOO Głubczyce. Jak co roku byliśmy tam i my, tym bardziej, że nasz herbicyd Proman 500 SC, już po raz czwarty został zastosowany w systemie ochrony przed chwastami na poletkach odmianowych soi (zdjęcie karty polowej). Wypracowany system ochrony sprawdza się w warunkach południowej Opolszczyzny, czego dowodem są czyste, wolne od chwastów poletka, a także plony z nich osiągane. Proman 500 SC stosowany jest również na polach produkcyjnych w Top Farms Głubczyce, które uczestnicy spotkania mieli również okazję zobaczyć. System ochrony herbicydowej na tych polach jest troszkę zmodyfikowany jeżeli chodzi o dawki stosowanych herbicydów, ale efekty są równie spektakularne jak na poletkach (zdjęcie z plantacji). Podczas konferencji i części polowej omówione zostały zagadnienia związane z agrotechniką, doborem odmian i wykorzystania soi, również pod kątem pozytywnego wpływu na uprawy następcze. Dowiedzieliśmy się też o nowych zagrożeniach dla uprawy soi, o nowym szkodniku - Rusałce osetnik, który w tym roku bardzo zagroził plantacjom soi. Już teraz zapraszamy na kolejną edycję tej ciekawej i ważnej z punktu widzenia nowoczesnego rolnictwa imprezy. Do zobaczenia za rok w Głubczycach!

 

      

Potato Day Udanin 2019

  • Hits: 456

Zapraszamy na Dolny Śląsk, na Potato Days Poland, która to impreza odbędzie się na początku września w Udaninie (pomiędzy Wrocławiem i Legnicą).  Będzie to okazja do spotkania firm prezentujących najnowsze technologie, wielką różnorodność odmian, a także ogromną specjalistyczną wiedzę. Zapraszamy na stoisko Belchim (numer B21)i na poletka doświadczalne.

 

Krajowe Dni Ziemniaka 2019 w Nidzicy za nami

  • Hits: 316

Świetnie przygotowana impreza, klienci dopisali, pogoda też. Tym razem, poza całą paletą środków ochrony roślin do ochrony

ziemniaka, tematem głównym, o którym rozmawialiśmy na naszym stoisku był 1,4SIGHT. Nasz nowy produkt, zapobiegający kiełkowaniu ziemniaków w przechowalni był najczęściej omawianym produktem.

Nasi goście pytali o sposoby aplikacji tego produktu i efekty jego działania. Dla gospodarstw i firm przechowujących ziemniaki jest to teraz bardzo ważny temat. 1,4SIGHT jest jedynym hormonem uśpienia na rynku i jego zastosowanie jest ważnym sposobem na przechowanie ziemniaków bez kiełków w dłuższym okresie, nawet do wiosny.

Oprócz gości z Polski, do naszego stoiska podchodzili również plantatorzy ziemniaka z Niemiec, Szwecji czy Białorusi.

Nasze stoisko odwiedził też minister rolnictwa, pan Ardanowski.

Page 1 of 3

Designed by Pedro
Scroll to Top