Beloukha 680 EC

Zawartość substancji czynnej:
kwas nonanowy (związek z grupy kwasów karboksylowych) – 680 g/l (71,7%)

OPIS DZIAŁANIA
Beloukha 680 EC jest desykantem i nieselektywnym herbicydem o działaniu kontaktowym, przeznaczonym do stosowania w sadach (zwalczanie chwastów i odrostów), winnicach (zwalczania chwastów), na powierzchniach twardych i półprzepuszczalnych (zwalczanie mchów) oraz desykacji naci ziemniaka przed zbiorem. Formą użytkową środka jest koncentrat do sporządzania emulsji wodnej.
Środek przeznaczony jest do stosowania przy użyciu samobieżnych lub ciągnikowych opryskiwaczy polowych, opryskiwaczy sadowniczych wyposażonych w belkę do zabiegów herbicydowych lub opryskiwaczy ręcznych.


DZIAŁANIE NA CHWASTY
Środek niszczy zielone, nadziemne części roślin. W kontakcie z roślinami opryskanymi powoduje ich deformację poprzez zniszczenie błon komórkowych i ich dehydratacje, a  następnie zahamowanie wzrostu i zamieranie. Środek najskuteczniej niszczy chwasty znajdujące się we wczesnych fazach rozwojowych w warunkach sprzyjających intensywnemu wzrostowi roślin (dla chwastów wysokość nie więcej niż 10 cm, dla odrostów korzeniowych długość nie więcej niż 15 cm). Przy odpowiednim zastosowaniu produktu działanie środka widać już po upływie dwóch dni od aplikacji.


Wrażliwość chwastów

Chwasty wrażliwe:
 chwastnica jednostronna, gwiazdnica pospolita, mniszek pospolity, szarłat szorstki, tasznik pospolity, komosa biała,przetacznik perski, jasnota purpurowa, jasnota różowa.
Chwasty średnio wrażliwe: starzec zwyczajny.
Chwasty średnio odporne: wiechlina roczna.

 

STOSOWANIE ŚRODKA

Jabłoń
Zwalczanie chwastów
Maksymalna/zalecana dawka środka dla jednorazowego zastosowania: 16 l/ha

Termin zabiegu: Zabiegi wykonywać na chwasty w pełni wigoru, w stadium 4 - 6 liści lub na chwasty w postaci rozety do 4 cm (wysokość nie więcej niż 10 cm). Zabiegi wykonywać na suchą roślinność.Opryskiwać od momentu pojawienia się pąków kwiatowych jabłoni do momentu osiągnięcia przez owoce ok. 70% swej wielkości (BBCH 55-77), podczas słonecznej, bezdeszczowej pogody.

 
Liczba zabiegów: 2
Odstęp pomiędzy zabiegami: co najmniej 30 dni
Zalecana ilość wody: 200 l/ha
Zalecane opryskiwanie: średniokropliste.

Zwalczanie odrostów korzeniowych.
Maksymalna/zalecana dawka środka dla jednorazowego zastosowania: 12 l/ha

Termin zabiegu: Zabieg wykonać na odrosty mające nie więcej niż 15 cm, na niezdrewniałe części roślin. Opryskiwać od momentu pojawienia się pąków kwiatowych jabłoni do momentu osiągnięcia przez owoce ok. 70% swej wielkości (BBCH 55-77), podczas słonecznej, bezdeszczowej pogody.

Liczba zabiegów: 1
Zalecana ilość wody: 200 l/ha
Zalecane opryskiwanie: średniokropliste
Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2


Śliwa

Zwalczanie odrostów korzeniowych.
Maksymalna/zalecana dawka środka dla jednorazowego zastosowania: 12 l/ha

Termin zabiegu: Zabieg wykonać na odrosty mające nie więcej niż 15 cm, na niezdrewniałe części roślin. Opryskiwać od momentu pojawienia się pąków kwiatowych śliwy do momentu osiągnięcia przez owoce ok. 70% swej wielkości (BBCH 55-77), podczas słonecznej, bezdeszczowej pogody.

Zalecana ilość wody: 200 l/ha
Zalecane opryskiwanie: średniokropliste
Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1

 

Winorośl
Zwalczanie chwastów
Maksymalna /zalecana dawka środka dla jednorazowego zastosowania: 16 l/ha
Termin zabiegu: Zabiegi wykonywać na chwasty w pełni wigoru, w stadium 4 - 6 liści lub na chwasty w postaci rozety do 4 cm (wysokość nie więcej niż 10 cm). Opryskiwać od momentu pojawienia się kwiatostanów winorośli do początku dojrzewania jagód (BBCH 53-81), podczas słonecznej, bezdeszczowej pogody.

Odstęp pomiędzy zabiegami: 30 dni
Zalecana ilość wody: 200 l/ha
Zalecane opryskiwanie: średniokropliste
Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2

Designed by Pedro
Scroll to Top